
| Parameter | Value |
|---|---|
| Tolerance | 5 % |
| Max Operating Temperature | 155 °C |
| Min Operating Temperature | -55 °C |
| Resistance | 27 Ω |
| Power Rating | 3 W |
| Composition(Kit Type) | Wirewound |
| Temperature Coefficient | 250 ppm/°C |
| Packaging | Bag |
| Voltage Rating | 700 V |
| RoHS | Compliant |
Stock: 612
Distributors
pcbx
Unit Price$0.09533
Ext.Price$0.09533
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
| 1 | $0.09533 | $0.09533 |
| 10 | $0.08562 | $0.85620 |
| 50 | $0.07690 | $3.84500 |
| 100 | $0.06440 | $6.44000 |
| 500 | $0.05393 | $26.96500 |
| 1000 | $0.05117 | $51.17000 |
| 3000 | $0.04855 | $145.65000 |
| 5000 | $0.04606 | $230.30000 |
