
| Parameter | Value |
|---|---|
| Tolerance | 5 % |
| Max Operating Temperature | 155 °C |
| Min Operating Temperature | -55 °C |
| Resistance | 2.2 Ω |
| Power Rating | 3 W |
| Composition(Kit Type) | Wirewound |
| Temperature Coefficient | 250 ppm/°C |
| Packaging | Bag |
| Voltage Rating | 700 V |
| RoHS | Compliant |
Stock: 108
Distributors
pcbx
Unit Price$0.04819
Ext.Price$0.04819
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
| 1 | $0.04819 | $0.04819 |
| 10 | $0.04761 | $0.47610 |
| 50 | $0.04704 | $2.35200 |
| 100 | $0.04656 | $4.65600 |
| 500 | $0.04608 | $23.04000 |
