
| Parameter | Value |
|---|---|
| Tolerance | 5 % |
| Max Operating Temperature | 155 °C |
| Min Operating Temperature | -55 °C |
| Resistance | 62 Ω |
| Power Rating | 3 W |
| Composition(Kit Type) | Wirewound |
| Temperature Coefficient | 250 ppm/°C |
| Packaging | Bag |
| Voltage Rating | 700 V |
| RoHS | Compliant |
Stock: 6
Distributors
pcbx
Unit Price$0.08659
Ext.Price$0.08659
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
| 1 | $0.08659 | $0.08659 |
| 10 | $0.07699 | $0.76990 |
| 50 | $0.06845 | $3.42250 |
| 100 | $0.06032 | $6.03200 |
| 500 | $0.05316 | $26.58000 |
| 1000 | $0.05042 | $50.42000 |
| 3000 | $0.04783 | $143.49000 |
| 5000 | $0.04537 | $226.85000 |
