
| Parameter | Value |
|---|---|
| Tolerance | 5 % |
| Max Operating Temperature | 155 °C |
| Min Operating Temperature | -55 °C |
| Resistance | 200 mΩ |
| Power Rating | 3 W |
| Composition(Kit Type) | Wirewound |
| Temperature Coefficient | 250 ppm/°C |
| Packaging | Bag |
| Voltage Rating | 700 V |
| RoHS | Compliant |
Stock: 6
Distributors
pcbx
Unit Price$0.04762
Ext.Price$0.04762
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
| 1 | $0.04762 | $0.04762 |
| 10 | $0.04704 | $0.47040 |
| 50 | $0.04646 | $2.32300 |
| 100 | $0.04597 | $4.59700 |
| 500 | $0.04549 | $22.74500 |
