
| Parameter | Value |
|---|---|
| Tolerance | 5 % |
| Max Operating Temperature | 155 °C |
| Min Operating Temperature | -55 °C |
| Resistance | 2 kΩ |
| Power Rating | 6 W |
| Composition(Kit Type) | Wirewound |
| Temperature Coefficient | 250 ppm/°C |
| Packaging | Bag |
| Voltage Rating | 700 V |
| RoHS | Compliant |
Stock: 173
Distributors
pcbx
Unit Price$0.35040
Ext.Price$0.35040
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
| 1 | $0.35040 | $0.35040 |
| 10 | $0.31464 | $3.14640 |
| 50 | $0.28253 | $14.12650 |
| 100 | $0.22837 | $22.83700 |
| 500 | $0.18459 | $92.29500 |
| 1000 | $0.17605 | $176.05000 |
| 3000 | $0.16790 | $503.70000 |
| 5000 | $0.16013 | $800.65000 |
