
| Parameter | Value |
|---|---|
| Tolerance | 5 % |
| Max Operating Temperature | 155 °C |
| Min Operating Temperature | -55 °C |
| Resistance | 3 Ω |
| Power Rating | 6 W |
| Composition(Kit Type) | Wirewound |
| Temperature Coefficient | 250 ppm/°C |
| Packaging | Bag |
| Voltage Rating | 700 V |
| RoHS | Compliant |
Stock: 93
Distributors
pcbx
Unit Price$0.33802
Ext.Price$0.33802
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
| 1 | $0.33802 | $0.33802 |
| 10 | $0.30261 | $3.02610 |
| 50 | $0.27091 | $13.54550 |
| 100 | $0.22244 | $22.24400 |
| 500 | $0.18265 | $91.32500 |
| 1000 | $0.17421 | $174.21000 |
| 3000 | $0.16616 | $498.48000 |
| 5000 | $0.15847 | $792.35000 |
