
| Parameter | Value |
|---|---|
| Tolerance | 5 % |
| Max Operating Temperature | 155 °C |
| Min Operating Temperature | -55 °C |
| Resistance | 150 Ω |
| Power Rating | 8 W |
| Composition(Kit Type) | Wirewound |
| Temperature Coefficient | 250 ppm/°C |
| Packaging | Bag |
| RoHS | Compliant |
Stock: 75
Distributors
pcbx
Unit Price$0.46550
Ext.Price$0.46550
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
| 1 | $0.46550 | $0.46550 |
| 10 | $0.37421 | $3.74210 |
| 25 | $0.33220 | $8.30500 |
| 50 | $0.29491 | $14.74550 |
| 100 | $0.24803 | $24.80300 |
| 300 | $0.23722 | $71.16600 |
| 500 | $0.22688 | $113.44000 |
| 1000 | $0.21330 | $213.30000 |
