
| Parameter | Value |
|---|---|
| Tolerance | 5 % |
| Max Operating Temperature | 155 °C |
| Min Operating Temperature | -55 °C |
| Resistance | 1.2 kΩ |
| Power Rating | 8 W |
| Composition(Kit Type) | Wirewound |
| Temperature Coefficient | 250 ppm/°C |
| Packaging | Bag |
| Voltage Rating | 700 V |
| RoHS | Compliant |
Stock: 28
Distributors
pcbx
Unit Price$0.46042
Ext.Price$0.46042
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
| 1 | $0.46042 | $0.46042 |
| 10 | $0.37075 | $3.70750 |
| 25 | $0.33029 | $8.25725 |
| 50 | $0.29424 | $14.71200 |
| 100 | $0.24822 | $24.82200 |
| 300 | $0.23762 | $71.28600 |
| 500 | $0.22747 | $113.73500 |
| 1000 | $0.21408 | $214.08000 |
| 3000 | $0.21178 | $635.34000 |
