
| Parameter | Value |
|---|---|
| Tolerance | 5 % |
| Max Operating Temperature | 155 °C |
| Min Operating Temperature | -55 °C |
| Resistance | 1.5 kΩ |
| Power Rating | 8 W |
| Composition(Kit Type) | Wirewound |
| Temperature Coefficient | 250 ppm/°C |
| Packaging | Bag |
| Voltage Rating | 700 V |
| RoHS | Compliant |
Stock: 48
Distributors
pcbx
Unit Price$0.42874
Ext.Price$0.42874
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
| 1 | $0.42874 | $0.42874 |
| 10 | $0.34032 | $3.40320 |
| 25 | $0.31427 | $7.85675 |
| 50 | $0.29021 | $14.51050 |
| 100 | $0.24415 | $24.41500 |
| 300 | $0.23349 | $70.04700 |
| 500 | $0.22329 | $111.64500 |
| 1000 | $0.20991 | $209.91000 |
