
| Parameter | Value |
|---|---|
| Tolerance | 5 % |
| Max Operating Temperature | 155 °C |
| Min Operating Temperature | -55 °C |
| Resistance | 25 Ω |
| Power Rating | 8 W |
| Composition(Kit Type) | Wirewound |
| Temperature Coefficient | 250 ppm/°C |
| Packaging | Bag |
| Voltage Rating | 700 V |
| RoHS | Compliant |
Stock: 43
Distributors
pcbx
Unit Price$0.47510
Ext.Price$0.47510
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
| 1 | $0.47510 | $0.47510 |
| 10 | $0.38534 | $3.85340 |
| 25 | $0.34481 | $8.62025 |
| 50 | $0.30854 | $15.42700 |
| 100 | $0.26345 | $26.34500 |
| 300 | $0.25225 | $75.67500 |
| 500 | $0.24153 | $120.76500 |
| 1000 | $0.22834 | $228.34000 |
