
| Parameter | Value |
|---|---|
| Tolerance | 5 % |
| Max Operating Temperature | 155 °C |
| Min Operating Temperature | -55 °C |
| Resistance | 35 Ω |
| Power Rating | 8 W |
| Composition(Kit Type) | Wirewound |
| Temperature Coefficient | 250 ppm/°C |
| Packaging | Bag |
| Voltage Rating | 700 V |
| RoHS | Compliant |
Stock: 19
Distributors
pcbx
Unit Price$0.45744
Ext.Price$0.45744
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
| 1 | $0.45744 | $0.45744 |
| 10 | $0.36749 | $3.67490 |
| 25 | $0.32689 | $8.17225 |
| 50 | $0.29078 | $14.53900 |
| 100 | $0.24454 | $24.45400 |
| 300 | $0.23388 | $70.16400 |
| 500 | $0.22368 | $111.84000 |
| 1000 | $0.21030 | $210.30000 |
