
| Parameter | Value |
|---|---|
| Tolerance | 5 % |
| Max Operating Temperature | 155 °C |
| Min Operating Temperature | -55 °C |
| Resistance | 3.5 kΩ |
| Power Rating | 8 W |
| Composition(Kit Type) | Wirewound |
| Temperature Coefficient | 250 ppm/°C |
| Packaging | Bag |
| Voltage Rating | 700 V |
| RoHS | Compliant |
Stock: 38
Distributors
pcbx
Unit Price$0.45302
Ext.Price$0.45302
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
| 1 | $0.45302 | $0.45302 |
| 10 | $0.36154 | $3.61540 |
| 25 | $0.31671 | $7.91775 |
| 50 | $0.27744 | $13.87200 |
| 100 | $0.23115 | $23.11500 |
| 300 | $0.21966 | $65.89800 |
| 500 | $0.20874 | $104.37000 |
| 1000 | $0.19681 | $196.81000 |
