
| Parameter | Value |
|---|---|
| Tolerance | 5 % |
| Max Operating Temperature | 155 °C |
| Min Operating Temperature | -55 °C |
| Resistance | 560 Ω |
| Power Rating | 8 W |
| Composition(Kit Type) | Wirewound |
| Temperature Coefficient | 250 ppm/°C |
| Packaging | Bag |
| Voltage Rating | 700 V |
| RoHS | Compliant |
Stock: 207
Distributors
pcbx
Unit Price$0.46637
Ext.Price$0.46637
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
| 1 | $0.46637 | $0.46637 |
| 10 | $0.37229 | $3.72290 |
| 25 | $0.32344 | $8.08600 |
| 50 | $0.28099 | $14.04950 |
| 100 | $0.23270 | $23.27000 |
| 300 | $0.22147 | $66.44100 |
| 500 | $0.21078 | $105.39000 |
| 1000 | $0.19759 | $197.59000 |
