
| Parameter | Value |
|---|---|
| Tolerance | 5 % |
| Max Operating Temperature | 155 °C |
| Min Operating Temperature | -55 °C |
| Resistance | 8.2 kΩ |
| Power Rating | 8 W |
| Composition(Kit Type) | Wirewound |
| Temperature Coefficient | 250 ppm/°C |
| Packaging | Bag |
| Voltage Rating | 700 V |
| RoHS | Compliant |
Stock: 75
Distributors
pcbx
Unit Price$0.45197
Ext.Price$0.45197
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
| 1 | $0.45197 | $0.45197 |
| 10 | $0.36355 | $3.63550 |
| 25 | $0.32212 | $8.05300 |
| 50 | $0.28541 | $14.27050 |
| 100 | $0.24008 | $24.00800 |
| 300 | $0.22962 | $68.88600 |
| 500 | $0.21961 | $109.80500 |
| 1000 | $0.20642 | $206.42000 |
