
| Parameter | Value |
|---|---|
| Tolerance | 5 % |
| Max Operating Temperature | 155 °C |
| Min Operating Temperature | -55 °C |
| Resistance | 330 mΩ |
| Power Rating | 8 W |
| Composition(Kit Type) | Wirewound |
| Temperature Coefficient | 250 ppm/°C |
| Packaging | Bag |
| Voltage Rating | 700 V |
| RoHS | Compliant |
Stock: 12
Distributors
pcbx
Unit Price$0.71318
Ext.Price$0.71318
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
| 1 | $0.71318 | $0.71318 |
| 10 | $0.58426 | $5.84260 |
| 25 | $0.55065 | $13.76625 |
| 50 | $0.51898 | $25.94900 |
| 100 | $0.45842 | $45.84200 |
| 300 | $0.43855 | $131.56500 |
| 500 | $0.41953 | $209.76500 |
| 1000 | $0.40003 | $400.03000 |
