
| Parameter | Value |
|---|---|
| Tolerance | 5 % |
| Max Operating Temperature | 155 °C |
| Min Operating Temperature | -55 °C |
| Resistance | 750 mΩ |
| Power Rating | 8 W |
| Composition(Kit Type) | Wirewound |
| Temperature Coefficient | 250 ppm/°C |
| Packaging | Bag |
| Voltage Rating | 700 V |
| RoHS | Compliant |
Stock: 16
Distributors
pcbx
Unit Price$0.43162
Ext.Price$0.43162
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
| 1 | $0.43162 | $0.43162 |
| 10 | $0.34186 | $3.41860 |
| 25 | $0.31550 | $7.88750 |
| 50 | $0.29117 | $14.55850 |
| 100 | $0.24590 | $24.59000 |
| 300 | $0.23468 | $70.40400 |
| 500 | $0.22397 | $111.98500 |
| 1000 | $0.21078 | $210.78000 |
