
| Parameter | Value |
|---|---|
| Tolerance | 5 % |
| Max Operating Temperature | 155 °C |
| Min Operating Temperature | -55 °C |
| Resistance | 10 Ω |
| Power Rating | 10 W |
| Composition(Kit Type) | Wirewound |
| Temperature Coefficient | 250 ppm/°C |
| Packaging | Bag |
| Voltage Rating | 700 V |
| RoHS | Compliant |
Stock: 22
Distributors
pcbx
Unit Price$0.59347
Ext.Price$0.59347
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
| 1 | $0.59347 | $0.59347 |
| 10 | $0.48595 | $4.85950 |
| 25 | $0.43714 | $10.92850 |
| 50 | $0.39322 | $19.66100 |
| 100 | $0.34377 | $34.37700 |
| 300 | $0.32773 | $98.31900 |
| 500 | $0.31244 | $156.22000 |
| 1000 | $0.29459 | $294.59000 |
