
| Parameter | Value |
|---|---|
| Tolerance | 5 % |
| Max Operating Temperature | 155 °C |
| Min Operating Temperature | -55 °C |
| Resistance | 18 Ω |
| Power Rating | 10 W |
| Composition(Kit Type) | Wirewound |
| Temperature Coefficient | 250 ppm/°C |
| Packaging | Bag |
| Voltage Rating | 700 V |
| RoHS | Compliant |
Stock: 106
Distributors
pcbx
Unit Price$0.62285
Ext.Price$0.62285
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
| 1 | $0.62285 | $0.62285 |
| 10 | $0.51562 | $5.15620 |
| 25 | $0.45225 | $11.30625 |
| 50 | $0.39667 | $19.83350 |
| 100 | $0.34590 | $34.59000 |
| 300 | $0.32992 | $98.97600 |
| 500 | $0.31467 | $157.33500 |
| 1000 | $0.29837 | $298.37000 |
| 3000 | $0.29390 | $881.70000 |
