
| Parameter | Value |
|---|---|
| Tolerance | 5 % |
| Max Operating Temperature | 155 °C |
| Min Operating Temperature | -55 °C |
| Resistance | 27 Ω |
| Power Rating | 10 W |
| Composition(Kit Type) | Wirewound |
| Temperature Coefficient | 250 ppm/°C |
| Packaging | Bag |
| Voltage Rating | 700 V |
| RoHS | Compliant |
Stock: 15
Distributors
pcbx
Unit Price$0.69331
Ext.Price$0.69331
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
| 1 | $0.69331 | $0.69331 |
| 10 | $0.57283 | $5.72830 |
| 25 | $0.50142 | $12.53550 |
| 50 | $0.43891 | $21.94550 |
| 100 | $0.38189 | $38.18900 |
| 300 | $0.36340 | $109.02000 |
| 500 | $0.34581 | $172.90500 |
| 1000 | $0.32776 | $327.76000 |
