
| Parameter | Value |
|---|---|
| Tolerance | 5 % |
| Max Operating Temperature | 155 °C |
| Min Operating Temperature | -55 °C |
| Resistance | 2.7 kΩ |
| Power Rating | 10 W |
| Composition(Kit Type) | Wirewound |
| Temperature Coefficient | 250 ppm/°C |
| Packaging | Bag |
| Voltage Rating | 700 V |
| RoHS | Compliant |
Stock: 45
Distributors
pcbx
Unit Price$0.62774
Ext.Price$0.62774
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
| 1 | $0.62774 | $0.62774 |
| 10 | $0.51859 | $5.18590 |
| 25 | $0.45405 | $11.35125 |
| 50 | $0.39754 | $19.87700 |
| 100 | $0.34581 | $34.58100 |
| 300 | $0.32957 | $98.87100 |
| 500 | $0.31409 | $157.04500 |
| 1000 | $0.29750 | $297.50000 |
