
| Parameter | Value |
|---|---|
| Tolerance | 5 % |
| Max Operating Temperature | 155 °C |
| Min Operating Temperature | -55 °C |
| Resistance | 2.2 Ω |
| Power Rating | 10 W |
| Composition(Kit Type) | Wirewound |
| Temperature Coefficient | 250 ppm/°C |
| Packaging | Bag |
| Voltage Rating | 700 V |
| RoHS | Compliant |
Stock: 46
Distributors
pcbx
Unit Price$0.61632
Ext.Price$0.61632
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
| 1 | $0.61632 | $0.61632 |
| 10 | $0.50794 | $5.07940 |
| 25 | $0.44713 | $11.17825 |
| 50 | $0.39360 | $19.68000 |
| 100 | $0.34367 | $34.36700 |
| 300 | $0.32753 | $98.25900 |
| 500 | $0.31215 | $156.07500 |
| 1000 | $0.29410 | $294.10000 |
