
| Parameter | Value |
|---|---|
| Tolerance | 5 % |
| Max Operating Temperature | 155 °C |
| Min Operating Temperature | -55 °C |
| Resistance | 30 Ω |
| Power Rating | 10 W |
| Composition(Kit Type) | Wirewound |
| Temperature Coefficient | 250 ppm/°C |
| Packaging | Bag |
| Voltage Rating | 700 V |
| RoHS | Compliant |
Stock: 6
Distributors
pcbx
Unit Price$0.59472
Ext.Price$0.59472
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
| 1 | $0.59472 | $0.59472 |
| 10 | $0.48432 | $4.84320 |
| 25 | $0.43066 | $10.76650 |
| 50 | $0.38294 | $19.14700 |
| 100 | $0.33184 | $33.18400 |
| 300 | $0.31456 | $94.36800 |
| 500 | $0.29818 | $149.09000 |
| 1000 | $0.28140 | $281.40000 |
