
| Parameter | Value |
|---|---|
| Tolerance | 5 % |
| Max Operating Temperature | 155 °C |
| Min Operating Temperature | -55 °C |
| Resistance | 3 Ω |
| Power Rating | 10 W |
| Composition(Kit Type) | Wirewound |
| Temperature Coefficient | 250 ppm/°C |
| Packaging | Bag |
| Voltage Rating | 700 V |
| RoHS | Compliant |
Stock: 147
Distributors
pcbx
Unit Price$0.59885
Ext.Price$0.59885
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
| 1 | $0.59885 | $0.59885 |
| 10 | $0.49133 | $4.91330 |
| 25 | $0.44094 | $11.02350 |
| 50 | $0.39571 | $19.78550 |
| 100 | $0.34551 | $34.55100 |
| 300 | $0.32932 | $98.79600 |
| 500 | $0.31389 | $156.94500 |
| 1000 | $0.29575 | $295.75000 |
