
| Parameter | Value |
|---|---|
| Tolerance | 5 % |
| Max Operating Temperature | 155 °C |
| Min Operating Temperature | -55 °C |
| Resistance | 62 Ω |
| Power Rating | 10 W |
| Composition(Kit Type) | Wirewound |
| Temperature Coefficient | 250 ppm/°C |
| Packaging | Bag |
| Voltage Rating | 700 V |
| RoHS | Compliant |
Stock: 2
Distributors
pcbx
Unit Price$0.59587
Ext.Price$0.59587
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
| 1 | $0.59587 | $0.59587 |
| 10 | $0.48816 | $4.88160 |
| 25 | $0.43684 | $10.92100 |
| 50 | $0.39091 | $19.54550 |
| 100 | $0.34125 | $34.12500 |
| 300 | $0.32525 | $97.57500 |
| 500 | $0.31001 | $155.00500 |
| 1000 | $0.29216 | $292.16000 |
