
| Parameter | Value |
|---|---|
| Tolerance | 5 % |
| Max Operating Temperature | 155 °C |
| Min Operating Temperature | -55 °C |
| Resistance | 7.5 Ω |
| Power Rating | 10 W |
| Composition(Kit Type) | Wirewound |
| Temperature Coefficient | 250 ppm/°C |
| Packaging | Bag |
| Voltage Rating | 700 V |
| RoHS | Compliant |
Stock: 23
Distributors
pcbx
Unit Price$0.58128
Ext.Price$0.58128
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
| 1 | $0.58128 | $0.58128 |
| 10 | $0.47366 | $4.73660 |
| 25 | $0.43035 | $10.75875 |
| 50 | $0.39101 | $19.55050 |
| 100 | $0.34144 | $34.14400 |
| 300 | $0.32540 | $97.62000 |
| 500 | $0.31011 | $155.05500 |
| 1000 | $0.29226 | $292.26000 |
