
| Parameter | Value |
|---|---|
| Tolerance | 5 % |
| Max Operating Temperature | 155 °C |
| Min Operating Temperature | -55 °C |
| Resistance | 330 mΩ |
| Power Rating | 10 W |
| Composition(Kit Type) | Wirewound |
| Temperature Coefficient | 250 ppm/°C |
| Packaging | Bag |
| Voltage Rating | 700 V |
| RoHS | Compliant |
Stock: 131
Distributors
pcbx
Unit Price$0.62467
Ext.Price$0.62467
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
| 1 | $0.62467 | $0.62467 |
| 10 | $0.51581 | $5.15810 |
| 25 | $0.45228 | $11.30700 |
| 50 | $0.39658 | $19.82900 |
| 100 | $0.34648 | $34.64800 |
| 300 | $0.32948 | $98.84400 |
| 500 | $0.31331 | $156.65500 |
| 1000 | $0.29682 | $296.82000 |
