| Parameter | Value |
|---|---|
| Voltage Rating (DC) | 25 V |
| Tolerance | 5 % |
| Height - Seated (Max) | 0.45 mm |
| Length | 1.4 mm |
| Width | 609.6 µm |
| Termination | Flat |
| Max Operating Temperature | 125 °C |
| Min Operating Temperature | -55 °C |
| Case Code (Imperial) | 0502 |
| Case Code (Metric) | 1406 |
| Number of Pins | 8 |
| Resistance | 100 Ω |
| Power Rating | 100 mW |
| Temperature Coefficient | 200 ppm/°C |
| Number of Resistors | 4 |
| Power Per Element | 31 mW |
| Height | 457.2 µm |
| Circuit Type | Isolated |
| Thickness | 0.35 mm |
| Radiation Hardening | No |
| Contact Plating | Tin |
| Number of Terminals | 8 |
| Terminal Pitch | 400 µm |
| Number of Contacts | 8 |
| Schedule B | 8533210025 |
| Packaging | Reel |
| RoHS | Compliant |
Out of Stock
Distributors
--
Unit Price$--
Ext.Price$--
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
No data | ||
