

| Parameter | Value |
|---|---|
| Resistance | 22 Ω |
| Power Rating | 2 W |
| Tolerance | 5 % |
| Max Operating Temperature | 155 °C |
| Min Operating Temperature | -40 °C |
| Composition(Kit Type) | Wirewound |
| Number of Terminations | 2 |
| RoHS | Compliant |
| Features | Flame Proof, Fusible, Safety |
| Packaging | Ammo Pack |
Stock: 206
Distributors
pcbx
Unit Price$0.17553
Ext.Price$0.17553
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
| 1 | $0.17553 | $0.17553 |
| 10 | $0.11137 | $1.11370 |
| 50 | $0.08296 | $4.14800 |
| 100 | $0.07365 | $7.36500 |
| 500 | $0.05710 | $28.55000 |
| 1000 | $0.05167 | $51.67000 |
