

| Parameter | Value |
|---|---|
| Power Rating | 3 W |
| Resistance | 47 MΩ |
| Tolerance | 5 % |
| RoHS | Compliant |
| Max Operating Temperature | 155 °C |
| Min Operating Temperature | -40 °C |
| Composition(Kit Type) | Wirewound |
| Number of Terminations | 2 |
| Features | Flame Proof, Fusible, Safety |
| Packaging | Ammo Pack |
Stock: 11
Distributors
pcbx
Unit Price$0.21865
Ext.Price$0.21865
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
| 1 | $0.21865 | $0.21865 |
| 10 | $0.14080 | $1.40800 |
| 50 | $0.10562 | $5.28100 |
| 100 | $0.09398 | $9.39800 |
| 500 | $0.07323 | $36.61500 |
| 1000 | $0.06644 | $66.44000 |
