

| Parameter | Value |
|---|---|
| Resistance | 2.2 Ω |
| Power Rating | 500 mW |
| Tolerance | 5 % |
| Max Operating Temperature | 155 °C |
| Min Operating Temperature | -40 °C |
| Temperature Coefficient | 350 ppm/°C |
| Composition(Kit Type) | Wirewound |
| Number of Terminations | 2 |
| RoHS | Compliant |
| Packaging | Reel |
| Features | Flame Proof, Fusible, Safety |
Stock: 2877
Distributors
pcbx
Unit Price$0.11883
Ext.Price$0.11883
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
| 1 | $0.11883 | $0.11883 |
| 10 | $0.07694 | $0.76940 |
| 50 | $0.06246 | $3.12300 |
| 100 | $0.05070 | $5.07000 |
| 500 | $0.03941 | $19.70500 |
| 1000 | $0.03565 | $35.65000 |
| 3000 | $0.03167 | $95.01000 |
| 5000 | $0.02813 | $140.65000 |
| 10000 | $0.02565 | $256.50000 |
