
| Parameter | Value |
|---|---|
| Tolerance | 1 % |
| Height - Seated (Max) | 0.8 mm |
| Max Operating Temperature | 155 °C |
| Min Operating Temperature | -55 °C |
| Resistance | 3 mΩ |
| Power Rating | 1 W |
| Composition(Kit Type) | Sampling Resistor |
| Temperature Coefficient | 70 ppm/°C |
| Packaging | Reel |
| RoHS | Compliant |
Stock: 908
Distributors
pcbx
Unit Price$0.10138
Ext.Price$0.10138
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
| 1 | $0.10138 | $0.10138 |
| 10 | $0.05069 | $0.50690 |
| 50 | $0.04598 | $2.29900 |
| 100 | $0.04171 | $4.17100 |
| 500 | $0.03731 | $18.65500 |
| 1000 | $0.03337 | $33.37000 |
| 3000 | $0.02871 | $86.13000 |
| 5000 | $0.02470 | $123.50000 |
