
| Parameter | Value |
|---|---|
| Tolerance | 5 % |
| Height - Seated (Max) | 0.8 mm |
| Max Operating Temperature | 155 °C |
| Min Operating Temperature | -55 °C |
| Resistance | 10 mΩ |
| Power Rating | 1 W |
| Composition(Kit Type) | Current Sense |
| Temperature Coefficient | 70 ppm/°C |
| Packaging | Reel |
| RoHS | Compliant |
Stock: 408
Distributors
pcbx
Unit Price$0.05376
Ext.Price$0.05376
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
| 1 | $0.05376 | $0.05376 |
| 10 | $0.02688 | $0.26880 |
| 50 | $0.02444 | $1.22200 |
| 100 | $0.02222 | $2.22200 |
| 500 | $0.02021 | $10.10500 |
| 1000 | $0.01838 | $18.38000 |
| 3000 | $0.01671 | $50.13000 |
| 5000 | $0.01520 | $76.00000 |
| 10000 | $0.01382 | $138.20000 |
