

| Parameter | Value |
|---|---|
| Tolerance | 1 % |
| Height - Seated (Max) | 0.8 mm |
| Max Operating Temperature | 170 °C |
| Min Operating Temperature | -55 °C |
| Resistance | 9 mΩ |
| Power Rating | 1 W |
| Composition(Kit Type) | Metal Alloy |
| Temperature Coefficient | 70 ppm/°C |
| Packaging | Reel |
| RoHS | Compliant |
Stock: 1588
Distributors
pcbx
Unit Price$0.11203
Ext.Price$0.11203
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
| 1 | $0.11203 | $0.11203 |
| 10 | $0.10071 | $1.00710 |
| 50 | $0.09053 | $4.52650 |
| 100 | $0.08094 | $8.09400 |
| 500 | $0.07236 | $36.18000 |
| 1000 | $0.06408 | $64.08000 |
| 3000 | $0.05674 | $170.22000 |
