

| Parameter | Value |
|---|---|
| Tolerance | 1 % |
| Height - Seated (Max) | 0.8 mm |
| Max Operating Temperature | 155 °C |
| Min Operating Temperature | -55 °C |
| Resistance | 15 mΩ |
| Power Rating | 1 W |
| Composition(Kit Type) | Sampling Resistor |
| Temperature Coefficient | 70 ppm/°C |
| Packaging | Reel |
| RoHS | Compliant |
Stock: 519
Distributors
pcbx
Unit Price$0.14188
Ext.Price$0.14188
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
| 1 | $0.14188 | $0.14188 |
| 10 | $0.07094 | $0.70940 |
| 50 | $0.06441 | $3.22050 |
| 100 | $0.05849 | $5.84900 |
| 500 | $0.05240 | $26.20000 |
| 1000 | $0.04695 | $46.95000 |
| 3000 | $0.04544 | $136.32000 |
| 5000 | $0.04397 | $219.85000 |
| 10000 | $0.04255 | $425.50000 |
| 30000 | $0.04118 | $1235.40000 |
