

| Parameter | Value |
|---|---|
| Tolerance | 1 % |
| Height - Seated (Max) | 0.8 mm |
| Max Operating Temperature | 155 °C |
| Min Operating Temperature | -55 °C |
| Resistance | 100 mΩ |
| Power Rating | 2 W |
| Composition(Kit Type) | Current Sense |
| Temperature Coefficient | 100 ppm/°C |
| Packaging | Reel |
| RoHS | Compliant |
Stock: 34497
Distributors
pcbx
Unit Price$0.14036
Ext.Price$0.14036
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
| 1 | $0.14036 | $0.14036 |
| 10 | $0.07018 | $0.70180 |
| 50 | $0.06332 | $3.16600 |
| 100 | $0.05713 | $5.71300 |
| 500 | $0.05077 | $25.38500 |
| 1000 | $0.04511 | $45.11000 |
| 3000 | $0.04210 | $126.30000 |
| 5000 | $0.03930 | $196.50000 |
