

| Parameter | Value |
|---|---|
| Tolerance | 1 % |
| Height - Seated (Max) | 0.8 mm |
| Max Operating Temperature | 155 °C |
| Min Operating Temperature | -55 °C |
| Resistance | 5 mΩ |
| Power Rating | 2 W |
| Composition(Kit Type) | Sampling Resistor |
| Temperature Coefficient | 70 ppm/°C |
| Packaging | Reel |
| RoHS | Compliant |
Stock: 20592
Distributors
pcbx
Unit Price$0.09236
Ext.Price$0.09236
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
| 1 | $0.09236 | $0.09236 |
| 10 | $0.04618 | $0.46180 |
| 50 | $0.04201 | $2.10050 |
| 100 | $0.03822 | $3.82200 |
| 500 | $0.03428 | $17.14000 |
| 1000 | $0.03075 | $30.75000 |
| 3000 | $0.02673 | $80.19000 |
| 5000 | $0.02323 | $116.15000 |
