

| Parameter | Value |
|---|---|
| Tolerance | 1 % |
| Height - Seated (Max) | 0.8 mm |
| Max Operating Temperature | 155 °C |
| Min Operating Temperature | -55 °C |
| Resistance | 20 mΩ |
| Power Rating | 2 W |
| Composition(Kit Type) | Sampling Resistor |
| Temperature Coefficient | 70 ppm/°C |
| Packaging | Reel |
| RoHS | Compliant |
Stock: 9091
Distributors
pcbx
Unit Price$0.09926
Ext.Price$0.09926
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
| 1 | $0.09926 | $0.09926 |
| 10 | $0.04963 | $0.49630 |
| 50 | $0.04534 | $2.26700 |
| 100 | $0.04142 | $4.14200 |
| 500 | $0.03739 | $18.69500 |
| 1000 | $0.03376 | $33.76000 |
| 3000 | $0.02905 | $87.15000 |
| 5000 | $0.02499 | $124.95000 |
