
| Parameter | Value |
|---|---|
| Tolerance | 5 % |
| Height - Seated (Max) | 0.8 mm |
| Max Operating Temperature | 155 °C |
| Min Operating Temperature | -55 °C |
| Resistance | 10 Ω |
| Power Rating | 250 mW |
| Composition(Kit Type) | Thick Film |
| Temperature Coefficient | -200 ppm/°C to 400 ppm/°C |
| Packaging | Reel |
| RoHS | Compliant |
Stock: 482
Distributors
pcbx
Unit Price$0.12748
Ext.Price$0.12748
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
| 1 | $0.12748 | $0.12748 |
| 10 | $0.06374 | $0.63740 |
| 50 | $0.05773 | $2.88650 |
| 100 | $0.05228 | $5.22800 |
| 500 | $0.04664 | $23.32000 |
| 1000 | $0.04161 | $41.61000 |
| 3000 | $0.03635 | $109.05000 |
| 5000 | $0.03175 | $158.75000 |
