
| Parameter | Value |
|---|---|
| RoHS | Compliant |
| Sound Pressure Level | 95 dB |
| Tone | Buzzer |
| Type | Piezoelectric |
| Frequency | 3.1 kHz |
| Min Operating Temperature | -25 °C |
| Max Operating Temperature | 70 °C |
| Diameter | 30 mm |
| Voltage Rating | 24 V |
| Current Rating | 40 mA |
| Packaging | Box |
| Dimensions | 30 mm x 15 mm |
Out of Stock
Distributors
--
Unit Price$--
Ext.Price$--
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
No data | ||
