| Parameter | Value |
|---|---|
| Max Operating Temperature | 260 °C |
| Min Operating Temperature | -70 °C |
| Number of Pins | 2 |
| Resistance | 1 kΩ |
| Packaging | Bulk |
| Radiation Hardening | No |
| RoHS | Compliant |
| Insulation Resistance | 50 MΩ |
| REACH SVHC | Unknown |
| Number of Terminals | 2 |
| Current | 1 mA |
| Interface | Serial, 2-Wire |
| Accuracy | 0.1 % |
| Body Material | Ceramic |
| Linearity | 2 % |
| Operating Supply Current | 1 mA |
| Nominal Supply Current | 2 mA |
| Cable Length | 300 mm |
| Schedule B | 8542390000|8542390000 |
Stock: 1125
Distributors
pcbx
Unit Price$24.66301
Ext.Price$24.66301
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
| 1 | $24.66301 | $24.66301 |
| 10 | $21.88449 | $218.84490 |
| 25 | $20.98937 | $524.73425 |
| 50 | $20.98643 | $1049.32150 |
| 100 | $20.98339 | $2098.33900 |
