

| Parameter | Value |
|---|---|
| Tolerance | 1 % |
| Length | 6.2992 mm |
| Max Operating Temperature | 155 °C |
| Min Operating Temperature | -55 °C |
| Resistance | 2.7 MΩ |
| Composition(Kit Type) | Metal Film |
| Temperature Coefficient | 200 ppm/°C |
| Packaging | Reel |
| RoHS | Compliant |
| Features | Flame Retardant Coating |
| Max Power Dissipation | 250 mW |
| Number of Terminations | 2 |
| Power Rating | 250 mW |
Stock: 4389
Distributors
pcbx
Unit Price$0.18124
Ext.Price$0.18124
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
| 1 | $0.18124 | $0.18124 |
| 10 | $0.11713 | $1.17130 |
| 50 | $0.09572 | $4.78600 |
| 100 | $0.07822 | $7.82200 |
| 500 | $0.06070 | $30.35000 |
| 1000 | $0.05386 | $53.86000 |
| 3000 | $0.05028 | $150.84000 |
| 5000 | $0.04693 | $234.65000 |
| 10000 | $0.04069 | $406.90000 |
