| Parameter | Value |
|---|---|
| Max Operating Temperature | 60 °C |
| Min Operating Temperature | -20 °C |
| Max Supply Voltage | 5.5 V |
| RoHS | Compliant |
| Min Supply Voltage | 5.5 V |
| Accuracy | 5 % |
| Packaging | Box |
Stock: 17
Distributors
pcbx
Unit Price$1.02758
Ext.Price$1.02758
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
| 1 | $1.02758 | $1.02758 |
| 10 | $0.86410 | $8.64100 |
| 25 | $0.79735 | $19.93375 |
| 50 | $0.73575 | $36.78750 |
| 100 | $0.67890 | $67.89000 |
| 300 | $0.62311 | $186.93300 |
| 500 | $0.57191 | $285.95500 |
| 1000 | $0.55203 | $552.03000 |
