
| Parameter | Value |
|---|---|
| Max Operating Temperature | 150 °C |
| Min Operating Temperature | -55 °C |
| Number of Pins | 8 |
| Packaging | Tube |
| Radiation Hardening | No |
| RoHS | Compliant |
| Type | Magnetic |
| Bandwidth | 5 MHz |
| Operating Supply Voltage | 5 V |
| Output Type | Wheatstone Bridge |
| Max Supply Voltage | 12 V |
| Min Supply Voltage | 5 V |
| Max Supply Current | 10 mA |
| Sensing Method | Magnetoresistive |
| Sensing Range | 0.2 mT |
Stock: 3193
Distributors
pcbx
Unit Price$30.84688
Ext.Price$30.84688
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
| 1 | $30.84688 | $30.84688 |
