
| Parameter | Value |
|---|---|
| Max Operating Temperature | 85 °C |
| Min Operating Temperature | -40 °C |
| Number of Pins | 20 |
| Packaging | Reel |
| RoHS | Compliant |
| Axis | X, Y |
| Bandwidth | 5 MHz |
| Output Type | Wheatstone Bridge |
| Max Supply Voltage | 12 V |
| Min Supply Voltage | 5 V |
| Sensing Method | Magnetoresistive |
| Sensing Range | 0.2 mT |
Stock: 1179
Distributors
pcbx
Unit Price$31.90400
Ext.Price$31.90400
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
| 1 | $31.90400 | $31.90400 |
| 10 | $29.13986 | $291.39860 |
| 25 | $28.19695 | $704.92375 |
| 50 | $27.28455 | $1364.22750 |
| 100 | $26.40168 | $2640.16800 |
| 300 | $25.54738 | $7664.21400 |
| 500 | $24.72072 | $12360.36000 |
| 1000 | $23.92096 | $23920.96000 |
