
| Parameter | Value |
|---|---|
| Max Operating Temperature | 85 °C |
| Min Operating Temperature | -30 °C |
| Number of Pins | 16 |
| Height | 900 µm |
| Packaging | Reel |
| Radiation Hardening | No |
| RoHS | Compliant |
| REACH SVHC | No SVHC |
| Interface | I²C |
| Axis | X, Y, Z |
| Operating Supply Voltage | 2.5 V |
| Output Type | I²C |
| Max Supply Voltage | 3.6 V |
| Min Supply Voltage | 2.16 V |
| Ambient Temperature Range High | 85 °C |
| Operating Supply Current | 100 µA |
| Max Supply Current | 100 µA |
| Sensing Method | Magnetic |
| Sensing Range | 0.8 mT |
Out of Stock
Distributors
--
Unit Price$--
Ext.Price$--
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
No data | ||
