
| Parameter | Value |
|---|---|
| Max Operating Temperature | 85 °C |
| Min Operating Temperature | -40 °C |
| Number of Pins | 36 |
| Packaging | Tube |
| Radiation Hardening | No |
| RoHS | Compliant |
| Type | Digital Compass |
| Interface | I²C |
| Axis | X, Y, Z |
| Max Supply Voltage | 3.6 V |
| Min Supply Voltage | 2.7 V |
Stock: 784
Distributors
pcbx
Unit Price$132.19955
Ext.Price$132.19955
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
| 1 | $132.19955 | $132.19955 |
