| Parameter | Value |
|---|---|
| Max Operating Temperature | 85 °C |
| Min Operating Temperature | -30 °C |
| Packaging | Reel |
| Type | Hall Effect |
| Output Type | CMOS |
| Max Supply Voltage | 6 V |
| Min Supply Voltage | 1.6 V |
| Test Condition | 25 °C |
| Sensing Range | 3 mT Trip, -3 mT Release |
Out of Stock
Distributors
--
Unit Price$--
Ext.Price$--
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
No data | ||
