

| Parameter | Value |
|---|---|
| Tolerance | 1 % |
| Height - Seated (Max) | 0.65 mm |
| Max Operating Temperature | 155 °C |
| Min Operating Temperature | -55 °C |
| Resistance | 6.8 Ω |
| Power Rating | 500 mW |
| Composition(Kit Type) | Thick Film |
| Temperature Coefficient | 100 ppm/°C |
| Packaging | Reel |
| RoHS | Compliant |
Stock: 1638
Distributors
pcbx
Unit Price$0.04716
Ext.Price$0.04716
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
| 1 | $0.04716 | $0.04716 |
| 10 | $0.02358 | $0.23580 |
| 50 | $0.01814 | $0.90700 |
| 100 | $0.01641 | $1.64100 |
| 500 | $0.01484 | $7.42000 |
| 1000 | $0.01373 | $13.73000 |
| 3000 | $0.01271 | $38.13000 |
| 5000 | $0.01176 | $58.80000 |
| 10000 | $0.01125 | $112.50000 |
| 30000 | $0.01076 | $322.80000 |
| 50000 | $0.01030 | $515.00000 |
