

| Parameter | Value |
|---|---|
| Tolerance | 5 % |
| Height - Seated (Max) | 0.65 mm |
| Max Operating Temperature | 155 °C |
| Min Operating Temperature | -55 °C |
| Resistance | 33 Ω |
| Power Rating | 500 mW |
| Composition(Kit Type) | Thick Film |
| Temperature Coefficient | 100 ppm/°C |
| Packaging | Reel |
| RoHS | Compliant |
Stock: 4264
Distributors
pcbx
Unit Price$0.01770
Ext.Price$0.01770
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
| 1 | $0.01770 | $0.01770 |
| 10 | $0.00885 | $0.08850 |
| 50 | $0.00681 | $0.34050 |
| 100 | $0.00524 | $0.52400 |
| 500 | $0.00473 | $2.36500 |
| 1000 | $0.00427 | $4.27000 |
| 3000 | $0.00399 | $11.97000 |
| 5000 | $0.00372 | $18.60000 |
| 10000 | $0.00353 | $35.30000 |
| 30000 | $0.00340 | $102.00000 |
| 50000 | $0.00327 | $163.50000 |
| 100000 | $0.00307 | $307.00000 |
