

| Parameter | Value |
|---|---|
| Tolerance | 1 % |
| Height - Seated (Max) | 0.65 mm |
| Max Operating Temperature | 155 °C |
| Min Operating Temperature | -55 °C |
| Resistance | 2 Ω |
| Power Rating | 2 W |
| Composition(Kit Type) | Thick Film |
| Temperature Coefficient | 100 ppm/°C |
| Packaging | Reel |
| RoHS | Compliant |
Stock: 2441
Distributors
pcbx
Unit Price$0.24326
Ext.Price$0.24326
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
| 1 | $0.24326 | $0.24326 |
| 10 | $0.22072 | $2.20720 |
| 50 | $0.20026 | $10.01300 |
| 100 | $0.17930 | $17.93000 |
| 500 | $0.16054 | $80.27000 |
| 1000 | $0.15280 | $152.80000 |
| 3000 | $0.14543 | $436.29000 |
